Świetlik w ciemnościach

Zimą szybko robi się ciemno, wiec trzeba zapalić światło, rozpalić jakiś płomyczek – żeby zachować dobry nastrój i przeczekać długie noce aż do tej najdłuższej, która przecież już niebawem.

W sierpniu i wrześniu tego roku pisałam na Facebooku enigmatycznie, że weszłam do studia nagraniowego w związku z pewnym projektem i nareszcie, w ten grudniowy wieczór, mam okazję się tym z wami podzielić.

Otóż, jako miłośniczka serialu Firefly i członkini Browncoats of Poland wzięłam udział w akcji, która ma na celu nie tylko promowanie czytelnictwa wśród dzieci (a już to jest celem bardzo wielkim i ważnym) ale, jak myślę, wlanie iskierki światła w życie każdego, kto zechce przeczytać tę historyjkę.

Jakub Ćwiek napisał bajkę, która, w połączeniu z ilustracjami Magdy Babińskiej, rozczuliła mnie niezmiernie. Rozczuliła i zainspirowała, więc kiedy dowiedziałam się, że mogę dołożyć kilka strun do projektu to nie mogłam się powstrzymać. Tak właśnie powstała piosenka „Leć w górę” i później jej angielska wersja „Fly Up”.

Akcja jest następująca: na stronie http://swietlikwciemnosci.pl/ po 20 grudnia będzie można znaleźć całą historię w formie e-booka, ściagnąć ją za darmo, a jeśli się wam spodoba – wpłacić jakąś sumę na wybrany przez siebie cel charytatywny z adnotacją „Od Świetlików z Doliny” (lub „From the Fireflies of the Valley” jeśli cel będzie zagraniczny). Na stroni już teraz można przeczytać dwa pierwsze rozdziały książeczki oraz posłuchać muzyki, którą na ten cel skomponowałam.

Ale to nie wszystko. Można też zamówić własną, wydrukowaną wersję książeczki, w dwóch językach (polskim i angielskim), wydrukowaną na kredowym papierze i wydaną w twardej oprawie, dodatkowo z płytą z utworami „Leć w górę” i „Fly up”. Przedsprzedaż już ruszyła, a książeczki rozsyłane będą zaraz po premierze, więc z odrobiną światła możecie mieć piękne prezenty pod choinkę dla dzieci dużych i małych, dodatkowo grzejąc swoje serce myślą, że zyski ze sprzedaży papierowych wersji książeczki zasilą konto fundacji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

Zapraszam was do zapoznania się ze Świetlikami!