Harfa dla Pokoju: Godzina Pokoju 2012

Już w niedzielę, kwadrans po południu (tuż po samych Koziołkach) w Poznaniu, przy starym Rynku odbędzie się specjalny koncert Godzina Pokoju 2012. Jest on częścią większej akcji: Harfa dla Pokoju.

Akcja ta, wraz ze stowarzyszeniem Harpists for Peace, założonym w 2007 przez harfistkę Alexis Arię, ma na celu promowanie działań zwiększających świadomość społeczną na temat jednego z najważniejszych problemów naszego współczesnego świata. Poprzez użycie różnego rodzaju artystycznych środków wyrazu, w tym także muzyki na harfie – jednym z najbardziej kojących i relaksujących instrumentów – staramy się zachęcić do refleksji nad pokojem na świecie.

W akcji bierze udział ponad 250 harfistów i harfiarzy z całego świata, grając godzinne koncerty na całym globie. Łączy nas data i cel: choćby przez tę godzinę zaprowadzić nas w świat, w którym nie ma konfliktów zbrojnych i przemocy, pochłaniających tak wiele istnień.

Cały koncert odbędzie się na scenie X Nocnej Galerii Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, zaraz przy Starym Rynku. Zaczniemy o 12.15

Przed i po koncercie zachęcam do zwiedzenia samego Muzeum, w którym znaleźć można całkiem sporo harf i nie tylko 🙂