Trzecia fontanna

Piszę te słowa, bo wierzę, że muzyka może zmienić świat na lepsze.

Piszę te słowa, bo boli mnie to, że przemoc nadal jest obecna w naszych domach, w domach naszych sąsiadów, naszych rodzin. Bardzo chcę to zmienić.

Myślę, że każdy z nas spotkał się z przemocą, jeśli sam nie jest jej ofiarą to zna kogoś, kto jej doświadcza. Ta destrukcyjna siła niszczy ludzi, związki, relacje. Wiem, że możemy zatrzymać ten zaklęty krąg.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy to wiedz, że nie jesteś winny. Nie jesteś winna. Nie masz się czego wstydzić, to osoba, która Cię krzywdzi winna jest Twojego bólu. Wiedz, że możesz znaleźć w sobie siłę, aby powiedzieć „stop”. Jesteś w trudnej sytuacji, jesteś ofiarą przemocy, ale są grupy, które mogą Ci pomóc. Jestem z Tobą. Wiem jak to jest, bo sama jestem ofiarą przemocy.

Jeśli jesteś kimś, kto kogoś krzywdzi wiedz, że możesz przestać, że to od Ciebie zależy co zrobisz dalej ze swoim życiem. Jeszcze nie jest za późno. Poszukaj pomocy.

Piszę do was wszystkich przekazując w wasze ręce płytę „Trzecia Fontanna”. To jest płyta, której nigdzie nie kupisz, ale zachęcam Cię do zrobienia kilku kopii i rozdania znajomym. Zrób własną wersję, teledysk. Wykorzystaj ją w dowolny sposób pod warunkiem zachowania przesłania walki z przemocą.

Kliknij, aby pobrać spakowany plik, który zawiera muzykę w formacie mp3 oraz okładkę do wydrukowania w pdf.

Tekst Trzeciej Fontanny znajdziesz tu, a na płytę najlepiej nagraj plik z muzyką oraz plik okładki, aby następne osoby mogły również stworzyć swoje egzemplarze.

A oto organizacje, które zajmują się walką z przemocą i są w stanie udzielić pomocy:

www.brpd.gov.pl – strona biura Rzecznika Praw Dziecka
www.ffds.pl – strona Fundacji Dzieci Niczyje
www.niebieskalinia.pl – strona Ogólnopolskiego Centrum dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”
www.feminoteka.pl – strona fundacji Feminoteka – jest na niej numer interwencyjnego telefonu dla kobiet, które doświadczyły przemocy.
www.cpk.org.pl – fundacja Centrum Praw Kobiet